Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 03 lipca 2013, 15:15:10
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kalendarium


Udostepnij na Facebooku

Kalendarium

Kraków - Jarmark Świętojański

Data:

Cze 21 10:00AM - Cze 23 07:00PM

Jak za dawnych lat, do Krakowa już wkrótce zjadą komedianci, wędrowni muzycy, kaznodzieje, pielgrzymi, kupcy i kramarze z odległych stron aby wziąć udział w Jarmarku Świętojańskim.

Wszystkich, którzy pojawią się w weekend (21-23 czerwca) na Bulwarze Czerwieńskim od piątku do niedzieli czeka podróż w czasie do średniowiecznego miasteczka, z jego zwyczajami, tradycjami, rzemiosłem i hulankami.

Każdy dzień tegorocznego Jarmarku będzie osadzony w innej epoce, co pozwoli pokazać zmiany nie tylko w stroju, ale także w uzbrojeniu i technice walki. Pierwszy dzień (piątek, 21 czerwca) upłynie pod znakiem czasów legendarnych i wczesnego średniowiecza. Będzie można poznać wojów, kapłana pogańskiego, obrzędy prasłowiańskie, scenki dotyczące królewny Wandy, a także opowieści o Kraku, smoku i Skubie.

Dzień drugi (sobota, 22 czerwca) – to XIV-XV wiek. Wszyscy odwiedzający będą mogli zobaczyć rycerzy pełno zbrojnych, podejrzeć walki rycerskie, Turniej Róż, a także podziwiać rekonstruktorów Mistrza katowskiego i Inkwizytora. Dzień trzeci (niedziela, 22 czerwca) to złoty wiek. Rycerze zostaną zamienieni na gwardię pałacową, odbędą się pokazy sprawności chorągwiarzy, strzelanie z armaty. Zobaczymy także chorągiew husarską, pojedynki na szable, pojawią się stroje i tańce renesansowe oraz co może zabrzmi dość dziwnie - pokaz mody.

 

Nie zabraknie także uwielbianego przez odwiedzających konkursu na najpiękniejszy wianek. Na wspólne plecenie organizatorzy zapraszają w sobotę (22 czerwca) od godz. 16.00 do godz. 18.00, a rozstrzygnięcie i uroczyste puszczenie wianków na Wisłę zaplanowano o godz. 19.00.

Zachęcamy do zabawy!

Jarmark Świętojański 2013

 

źródło: www.jarmarkswietojanski.eu

Udostepnij na Facebooku
 

Tagi: wydarzenia małopolska kulturalne imprezy eventy festiwale wystawy koncerty
 Zobacz jeszcze na: