Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 22 stycznia 2015, 23:51:25
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Finał projektu Kino Wolność w Krakowie!

Finał projektu Kino Wolność w Krakowie!

Kino Wolność to projekt społeczny, w ramach którego ponad 500 tysięcy osób wzięło udział w około 200 wydarzeniach zorganizowanych w ponad 60 miejscach w Polsce i na świecie – m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Francji, USA i Indiach. Przez 6 miesięcy Kino Wolność zapraszało na projekcje filmowe, spotkania z artystami, liderami przemian demokratycznych 89’ roku, prelekcje i dyskusje. Teraz przyszedł czas na jego zwieńczenie. Na finał zapraszamy do Krakowa! Już 29 stycznia w Muzeum PRL-u w Krakowie odbędzie się jego uroczyste zamknięcie, w którym swój udział potwierdził ambasador projektu - Andrzej Wajda.


 


Tytuł projektu Kino Wolnośćnawiązuje do filmu Wojciecha Marczewskiego Ucieczka z Kina Wolność. Prezentowane filmy stają się pretekstem do zadania pytań o wolność, zarówno w odniesieniu do wypowiedzi artystycznej, jak i wymiaru społecznego. Kino Wolność służy rozbudzaniu świadomości narodowej, poczucia jedności i wspólnoty wolnego, demokratycznego społeczeństwa w kontekście 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Projekt Kino Wolność jest realizowany pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 25-lecie Wolności.       
    
Szczegółowy program finału projektu Kino Wolność w Krakowie:

godz. 16.00
Pokaz specjalny dla szkół pt. Lekcja Historii – zobacz przełom, scenariusz i reżyseria: Piotr Waldemar Zajączkowski.

godz. 17.30
Pokaz specjalny filmu dokumentalnego pt. Adam Michnik. Bądź realistą, chciej niemożliwego w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz – pokaz przedpremierowy z udziałem twórców.

godz. 19:00
Spotkanie i debata z udziałem m.in.: Andrzeja Wajdy, Marii Zmarz-Koczanowicz, Joanny Rożen-Wojciechowskiej. Gospodarzem będzie Adam Szostkiewicz.

godz. 20.00
Pokaz specjalny filmu Człowiek z żelaza w reżyserii Andrzeja Wajdy – pokaz filmu po rekonstrukcji cyfrowej z udziałem samego mistrza.
         
    
W finale międzynarodowego projektu, na który zapraszamy do Krakowa, wezmą udział organizatorzy, partnerzy oraz goście specjalni. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do Muzeum PRL-u (w organizacji, os. Centrum E1, dawne kino Światowid)!

źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: