Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: sobota, 28 marca 2015, 14:20:05
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Festiwal im. Jana Kiepury z ministerialną dotacją!

Festiwal im. Jana Kiepury z ministerialną dotacją!

Skuteczne okazało się odwołanie organizatorów 49. edycji Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pani Minister po przeanalizowaniu odwołania zdecydowała się dofinansować Festiwal kwotą 100 tysięcy złotych.

2014.08.12 Koncert na trzech tenorów Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski. Foto UM

Na uwagę zasługuje fakt, że tylko trzy projekty dostały większą dotacje niż krynickie przedsięwzięcie.

Festiwal Kiepury to największy letni festiwal w Polsce i jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. O jego randze i ugruntowanej pozycji świadczy fakt, iż będzie to już jego 49 edycja. Festiwal – jak co roku – jest zaaranżowany w taki sposób, aby z jednej strony przyczyniać się do możliwie najszerszej popularyzacji trudnego gatunku muzycznego jakim jest opera, z drugiej zaś stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki poważnej. Festiwal jest okazją do pokazania najbardziej wartościowych twórców – polskich i zagranicznych – uprawiających sztukę operową, a tym samym wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej.

49. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewać się możemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.

Tegoroczną edycję Festiwalu jak w roku ubiegłym przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska.

Już dziś Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko zaprasza wszystkich melomanów pomiędzy 8-15 sierpnia na wyjątkową ucztę muzyczną.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: