Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 23 października 2014, 21:31:07
Autor: admin
Home » Menu Główne » Co zwiedzać? » Weekendowe » Do Krakowa z rodziną

Do Krakowa z rodziną

Kraków to miejsce idealne dla każdego. Bez względu na to, czy wybierzesz się tam na romantyczny wyjazd we dwoje, na imprezowy weekend z paczką przyjaciół, czy spędzić trochę czasu w samotności, na pewno będziesz zadowolony z pobytu. Nawet będąc tam z całą swoją rodziną miło spędzisz czas.

Co zwiedzić?

Zwiedzanie Krakowa z dziećmi rządzi się nieco innymi prawami niż to z drugą połówką, w samotności czy z grupą znajomych. Mając małe dzieci nie zwiedzimy wszystkich zabytków i nie przejdziemy zbyt wielu kilometrów. To, co dzieci z pewnością zainteresuje to Wawel oczywiście ze Smoczą Jamą i ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim. Małe dzieci nie zainteresują z pewnością zamkowe komnaty, skarbiec, ani zbrojownia, chyba że mają powyżej 7-8 lat i interesują się tematem zamków, rycerzy i księżniczek. Warto mimo wszystko pokazać im, jak wygląda zamek z zewnątrz. Warto też wraz z nimi wspiąć się na wzgórze zamkowe pokazując wysokie mury i okratowane bramy. Warto wcześniej przygotować się, by stojąc przed Katedrą Wawelską i Wawelskim Zamkiem opowiedzieć jakąś ciekawą dla dzieci historię. Co bardziej wytrwałym można zaproponować wspinaczkę po licznych schodach, by pokazać im wielki Dzwon Zygmunta. Jeśli cała wycieczka skończy się u stóp zamku pod wizerunkiem Smoka, dzieci na pewno będą zadowolone. Spacer wzdłuż Wisły czy uliczkami Starego Miasta też powinien przypaść im do gustu. Warto mieć jednak w zanadrzu dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka tramwajem, czy dorożką, a jeśli to dzieci nie zadowoli, ostatecznie można wybrać się do wodnego parku. Na pewno ucieszą się, jeśli zostaną zabrane do Sukiennic i będą mogły kupić sobie jakąś pamiątkę np. miecz i tarczę, wizerunek Wawelskiego Smoka, czy strój krakowianki.

 

Gdzie zamieszkać?

Wybierając się do Krakowa z rodziną warto rozważnie podejść do poszukiwania miejsca noclegowego. Musi być tam czysto, przytulnie, wygodnie, musi być możliwość przygotowania jedzenia, a nawet uprania kilku ubrań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Noclegi w Krakowie można znaleźć właściwie wszędzie zarówno na Starym Mieście jak i w jego bliskich i dalszych okolicach. Na nocleg z dziećmi lepiej jest wybrać takie miejsce, które będzie jak najbliżej jego głównych atrakcji, czyli w okolicy Rynku. Zimne pokoje hotelowe i perspektywa żywienia się w hotelowej restauracji nie jest dobrym pomysłem. Hostele, w których pokój trzeba będzie dzielić z innymi gośćmi też nie wydaje się odpowiednią opcją. Na szczęście w Krakowie są jeszcze apartamenty. Idealne na pobyt z rodziną są apartamenty Antique Apartments. Wybierając spośród wszystkich apartamentów w Krakowie właśnie te można zyskać przytulne, funkcjonalnie i komfortowo wyposażone mieszkanie dające poczucie intymności i niezależności. Poza tym wynajmując apartament dla rodziny można liczyć na dodatkowe udogodnienia i zniżki.

 

Oferta Antique Apartments dla rodzin

Antique Apartments odpowiadając na potrzeby rodzin z dziećmi oferują im pakiet “We are family”. Rodziny, które na pobyt w Krakowie przeznaczyły minimum 3 doby uzyskają w ramach tego pakietu 12% rabatu. Poza tym pakiet ten zapewnia darmowy nocleg dzieciom do 7. roku życia. Dzieci te mogą spać albo w łóżku z rodzicami, albo w dziecięcym łóżeczku, w które na życzenie apartament może zostać wyposażony. Jeżeli dziecko ma więcej niż 7 ale mniej niż 14 lat może skorzystać z dostawki w cenie 39 zł za dobę. Za starsze dzieci trzeba już zapłacić 79 zł/doba. Gdzie można znaleźć bardziej dostosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi apartamenty w Krakowie? Na życzenie rodziców apartament może zostać wyposażony poza łóżeczkiem także w przewijak, wanienkę, krzesełko do karmienia oraz wiele innych udogodnień. Jeśli nocowanie w Krakowie z rodziną to tylko w Antique Apartments (http://www.antiqueapartments.pl).

Atykuł nadesłany do redakcji

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: