Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 16 lipca 2014, 18:37:37
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Chudobno mie mama miała… kreatywne zajęcia dla dzieci

Chudobno mie mama miała… kreatywne zajęcia dla dzieci

 „Wyobraźnia dziecka jest tak wielka, że wszystkiemu dookoła nadaje kształty fantastyczne, wszystko ożywia, maluje tęczowymi barwami, wszystko dookoła przekształca w świat z bajki i raduje się tem szczęściem urojonem. 

Chłopczyk dosiada kijka, niby wspaniałego rumaka i harcuje na nim dookoła stołu, gdy tymczasem siostrzyczka jego mała rozmawia z lalkami urobionemi z gałganków.

Starsze dzieci potrafią także każdej rzeczy użyć za zabawkę i bawić się nią lepiej, niżeli kupnemi, bogatemi cackami."

                           /Seweryn Udziela, Zabawki z roślin. "Lud", t. 2, R. 28:1929/  

 zdjęcie: Mali konstruktorzy z Grywałdu fot Zbigniew Kamykowski lata 50-te XX w.

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza na towarzyszące wystawie w Galerii Sztuki na Kozińcu kreatywne zajęcia dla dzieci. Rozrywka polega na tworzeniu zabawek z udostępnianych na miejscu materiałów – zabawek niezwykłych, bo inspirowanych tymi, które można zobaczyć na ekspozycji. 

Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uda nam się przenieść naszych najmłodszych gości w świat dzieciństwa ich rodziców, dziadków, pradziadków. Jest to świat „dzieciństwa niełatwego, często cierpiącego niedostatek, bywało głodnego, ubogiego w sprzęty, ubrania, czas wolny, zabawki, obarczonego licznymi obowiązkami, ale też nie pozbawionego ciepła, radosnych przeżyć, szalonych pomysłów i marzeń”. 

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach otwarcia wystawy (materiały są udostępniane najpóźniej godzinę przed zamknięciem Galerii). Przewidziane są dla indywidualnych zwiedzających i mieszczą się w cenie biletu wstępu na ekspozycję. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy. 

Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza w okresie wakacji, wszystkie kreatywne i ciekawe świata dzieci wraz z rodzicami. NAPRAWDĘ WARTO!

17 maja – 2 listopada 2014 

Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, 
filia Muzeum Tatrzańskiego

Zakopane, Droga na Koziniec 8 

Godziny otwarcia: środa – sobota 10:00 - 18:00
niedziela 9:00 - 15:00

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Zakopane. 

Patronat honorowy: Janusz Majcher – Burmistrz Miasta Zakopane, Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, Marcin Zubek – Prezes Zakopiańskiego Oddziału Związku Podhalan.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: