Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 9:23:33
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Wypij Cappuccino dla Afryki

Wypij Cappuccino dla Afryki

W zeszłym roku Krakowscy Kapucyni wpadli na pomysł aby spotkanie przy kawie uczynić źródłem wielkiego dobra. Jak to zrobić, żeby każda filiżanka cappuccino zamieniła się w ciepły posiłek dla głodujących dzieci? Tak zrodził się szalony pomysł wspólnego picia kawy dla Afryki.

Czy wiesz, że wartość jednej filiżanki cappuccino to nawet dziesięć posiłków dla dzieci w Republice Centralnej Afryki?

Cappuccino dla Afryki to akcja charytatywna w której każdy, kto jest smakoszem dobrej kawy może w prosty i przyjemny sposób pomóc potrzebującym. W dniach 04-06.01.2013 zabierz znajomych na kawę do jednej z czadowych kawiarni  i rozkoszuj się aromatem i smakiem serwowanego tam pysznego cappuccino. Dochód ze sprzedaży cappuccino w tych dniach zostanie przekazany na dokarmianie dzieci przez misjonarzy Kapucynów w RCA. W ten sposób pijąc kawę pomagasz potrzebującym. Lista kawiarni biorących udział znajduje się tutaj. 

Dlaczego Cappucino?

Nikt nie zna szczegółowej historii powstania cappuccino, jednego z najczęściej serwowanych napojów na świecie. Wiadomo tylko że początki tej historii w sposób tajemniczy wiążą się z zakonem Kapucynów. Jak głosi legenda kolor mniszego habitu odzwierciedla kolor idealnie przygotowanego cappuccino, a sama nazwa napoju pochodzi od określenia kapucyńckiego kaptura, który przypomina czubek pianki na filiżance kawy... CAPPUCCINO.

Więcej informacji o projekcie: 

Projekt dokarmiania dzieci prowadzi br.Robert Wieczorek OFMCap. Od 17 lat przebywa na misjach w Afryce w Republice Centralnej Afryki 
Miejscowość Nzoro, w której pracuje jest usytuowana na północy kraju, na pograniczu z Kamerunem. Kraj od wielu lat ogarnięty jest rebelią, a nieustanne walki i przewroty wyniszczają ten skrawek Afrykańskiej ziemi. Wiele dzieci nie ma rodziców, zostali oni zamordowani podczas rebelii, lub porwani i siłą wcieleni do wojska. W samej tylko parafii, gdzie pracuje br.Robert jest ok.200 sierot!

Całoroczny kosztorys jednego posiłku dla tych 200 dzieci, a także opłacenie im nauki i pensji dla nauczyciela to 15 000 Euro, czyli 60 000 zł. Z prostego wyliczenia wynika, że utrzymanie jednego osieroconego dziecka w szkole, zapewnienie mu jednego ciepłego, kalorycznego posiłku w ciągu dnia, umożliwienie nauki, zakup przyborów szkolnych i otoczenie go opieką nauczyciela kosztuje:
1 zł dziennie!

Więcej informacji o akcji: http://cappuccinodlaafryki.pl/

Materiały pochodzą ze strony www organizatora.

 

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: