Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: czwartek, 09 stycznia 2014, 11:18:04
Autor: norwid
Home » Menu Główne » Dzieje się » Kultura » Andrusy, kindry, agary? Z przedmieść Krakowa - otwarte spotkania miłośników historii

Andrusy, kindry, agary? Z przedmieść Krakowa - otwarte spotkania miłośników historii

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie miłośników historii przy najnowszej wystawie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Oddział Dom Zwierzyniecki.

Wystawa Andrusy, kindry, agary… Z przedmieść Krakowa poświęcona jest miejskiemu folklorowi, który kształtował się w poszczególnych dzielnicach, przybliża również bogactwo historii i kultury przedmieść Krakowa. Miejska gwara i piosenki, kodeks honorowy krakowskich andrusów, a także wspólne spędzanie wolnego czasu na podwórku, ulicy i w barze tworzyły charakter przedmieść i stały się inspiracją dla bogatej twórczości artystycznej.
Wystawa przenosi widza do Krakowa z okresu pierwszych dziesięcioleci XX w. i ukazuje sposoby spędzania wolnego czasu na jego przedmieściach.

Po wystawie oprowadzi nas Maria Lempart.

Więcej o wystawie można przeczytać na: http://www.mhk.pl/wystawy/andrusy-kindry-agary-z-przedmiesc-krakowa

Otwarte spotkania poświęcone historii i zabytkom odbywają się w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida raz w miesiącu. Na spotkania zapraszamy ekspertów – historyków sztuki, przewodników, działaczy organizacji pozarządowych zajmujących się zabytkami, czy pasjonatów. Spotkania są otwarte, wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy, godz. 17.00, wstęp wolny, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41, Kraków.

Szczegółowa informacja:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, Krakow
12 644 27 65
sekretariat@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie! 

 Zobacz jeszcze na: